The second round of the 2022 IHSA playoffs is in the books. Check out final scores for all 64 games.
Class 1A
North Bracket | | | Time, Date |
---|
(8) ROWVA 7 | at | (1) Lena-Winslow 76 | Final |
(4) Fulton 28 | at | (12) Rockford Lutheran 0 | Final |
(2) Hope Academy 16 | at | (10) Forreston 44 | Final |
(3) Ottawa Marquette 19 | at | (11) Dakota 30 | Final |
South Bracket | | | |
(1) Ridgeview 58 | at | (9) Salt Fork 20 | Final |
(5) Jacksonville Routt 26 | at | (4) Tuscola 29 | Final |
(7) Sesser-Valier 0 | at | (2) Camp Point Central 24 | Final |
(6) Cumberland 0 | at | (3) Greenfield 26 | Final |
Class 2A
North Bracket | | | Time, Date |
---|
(8) Farmington 12 | at | (1) Maroa-Forsyth 42 | Final |
(4) Rockridge 27 | at | (12) Bloomington Central Catholic 18 | Final |
(7) Knoxville 48 | at | (2) Bismarck-Henning 29 | Final |
(6) Tri-Valley 28 | at | (3) Wilmington 21 | Final |
South Bracket | | | |
(1) St. Teresa 59 | at | (9) Athens 33 | Final |
(4) Pana 68 | at | (12) Fairfield 50 | Final |
(2) Johnston City 28 | at | (10) Arthur 8 | Final |
(6) Red Bud 14 | at | (14) Althoff 26 | Final |
Class 3A
North Bracket | | | Time, Date |
---|
(8) Genoa-Kingston 2 | at | (1) Princeton 26 | Final |
(5) Stillman Valley 14 | at | (4) IC Catholic 42 | Final |
(7) Durand-Pecatonica 6 | at | (2) Reed-Custer 24 | Final |
(6) Byron 56 | at | (3) Seneca 21 | Final |
South Bracket | | | |
(1) Prairie Central 41 | at | (9) Roxana 20 | Final |
(5) Mt. Carmel 14 | at | (4) Tolono Unity 35 | Final |
(7) St. Joseph Ogden 28 | at | (15) Olympia 60 | Final |
(6) Eureka 16 | at | (3) Williamsville 18 | Final |
Class 4A
North Bracket | | | Time, Date |
---|
(8) Urban Prep/Bronzeville 6 | at | (1) Richmond-Burton 54 | Final |
(5) Joliet Catholic 14 | at | (13) Providence 24 | Final |
(7) Rochelle 34 | at | (15) Johnsburg 22 | Final |
(6) Evergreen Park 0 | at | (3) St. Francis 42 | Final |
South Bracket | | | |
(8) Coal City 0 | at | (1) Carterville 22 | Final |
(5) Breese Central 0 | at | (4) Rochester 42 | Final |
(2) Sacred Heart Griffin 28 | at | (10) Waterloo 16 | Final |
(6) Murphysboro 20 | at | (3) Macomb 16 | Final |
Class 5A
North Bracket | | | Time, Date |
---|
(1) Sycamore 43 | at | (9) Carmel 0 | Final |
(5) Sterling 50 | at | (4) Goode 8 | Final |
(7) Payton 0 | at | (2) Morgan Park 28 | Final |
(3) Rockford Boylan 13 | at | (11) Nazareth 38 | Final |
South Bracket | | | |
(8) Metamora 28 | at | (1) Mahomet-Seymour 44 | Final |
(4) Morris 56 | at | (12) Centralia 0 | Final |
(7) Mascoutah 55 | at | (2) Highland 42 | Final |
(6) Kankakee 21 | at | (3) Peoria 48 | Final |
Class 6A
North Bracket | | | Time, Date |
---|
(8) Niles Notre Dame 17 | at | (1) Wauconda 8 | Final |
(4) St. Ignatius 49 | at | (12) Grayslake Central 13 | Final |
(7) Kaneland 22 | at | (2) Prairie Ridge 57 | Final |
(3) Grayslake North 20 | at | (11) Harlem 24 | Final |
South Bracket | | | |
(1) Lemont 38 | at | (9) Quincy 24 | Final |
(5) Bremen 6 | at | (13) Kenwood 36 | Final |
(7) Crete-Monee 35 | at | (2) Simeon 12 | Final |
(6) East St. Louis 40 | at | (3) Normal West 0 | Final |
Class 7A
| | | Time, Date |
---|
(1) Mount Carmel 24 | at | (17) Downers Grove North 6 | Final |
(8) Collinsville 15 | at | (24) Brother Rice 44 | Final |
(4) St. Charles North 25 | at | (20) Hoffman Estates 9 | Final |
(12) St. Rita 38 | at | (5) Prospect 21 | Final |
(2) Hersey 13 | at | (18) Batavia 19 | Final (2 OT) |
(10) Moline 31 | at | (7) Yorkville 34 | Final (4OT) |
(3) Pekin 32 | at | (19) Normal Community 31 | Final |
(11) Lake Zurich 14 | at | (6) Wheaton North 6 | Final |
Class 8A
| | | Time, Date |
---|
(1) Lincoln-Way East 17 | at | (17) Neuqua Valley 14 | Final |
(8) Warren 41 | at | (24) Andrew 7 | Final |
(13) Maine South 42 | at | (4) South Elgin 0 | Final |
(12) Glenbrook South 0 | at | (5) Glenbard West 42 | Final |
(2) York 27 | at | (18) Marist 21 | Final (2 OT) |
(7) Palatine 47 | at | (23) Minooka 14 | Final |
(14) Lyons 24 | at | (3) Plainfield North 13 | Final |
(6) Loyola 49 | at | (22) Edwardsville 21 | Final |