AFC THANKSGIVING TOURNAMENT
POOL 1: 1. AFC 3-0, 2. LaMoille 2-1, 3. West Carroll 1-2, 4. Leland 0-3
POOL 2: 1. Durand 3-0, 2. Polo 2-1, 3. Amboy 1-2, 4. Hiawatha 0-3
Monday, Nov. 21
East Gym - LaMoille 56, West Carroll 44; Durand 72, Hiawatha 46
West Gym - AFC 55, Leland 23; Polo 50, Amboy 28
Tuesday, Nov. 22
East Gym - West Carroll 55, Leland 48; Amboy 47, Hiawatha 33
West Gym - Durand 64, Polo 45; AFC 68, LaMoille 48
Friday, Nov. 25
East Gym - LaMoille 49, Leland 23; Durand 48, Amboy 40
West Gym - Polo 47, Hiawatha 27; AFC 66, West Carroll 30
Saturday, Nov. 26
7th place - Leland vs. Hiawatha (East), 6 p.m.
5th place - West Carroll vs. Amboy (East), 7:15 p.m.
3rd place - LaMoille vs. Polo (West), 6 p.m.
1st place - AFC vs. Durand (West), 7:15 p.m.
DEAN RILEY SHOOTIN’ THE ROCK
THANKSGIVING TOURNAMENT AT OTTAWA
POOL A: Pontiac 3-0, Thornridge 2-1, Ottawa 1-2, Marengo 0-3
POOL B: Princeton 3-0, Oak Forest 2-1, L-P 1-2, Streator 0-3
Monday, Nov. 21
Oak Forest 48, L-P 46
Ottawa 60, Marengo 44
Princeton 60, Streator 44
SOPHOMORES: Princeton 42, Streator 29; Ottawa 59, Marengo 31; Oak Forest 45, L-P 41
Tuesday, Nov. 22
Pontiac 72, Marengo 12
Thornridge 78, Ottawa 62
L-P 58, Streator 48
SOPHOMORES: Dunlap 54, Ottawa 45; Pontiac 61 Marengo 33; L-P 43, Streator 38
Friday, Nov. 25
Pontiac 73, Thornridge 45
Princeton 53, LP 46
Oak Forest 64, Streator 38
Thornridge 62, Marengo 43
Pontiac 62, Ottawa 60
Princeton 69, Oak Forest 58
SOPHOMORES: Pontiac 64, Dunlap 31; Princeton 60, L-P 46; Streator 34, Oak Forest 31; Dunlap 68, Marengo 36; Ottawa 40, Pontiac 34; Princeton 52, Oak Forest 40
Saturday, Nov. 26
7th place - Marengo vs. Streator, 1 p.m.
5th place - Ottawa vs. L-P, 2:30 p.m.
3rd place - Thornridge vs. Oak Forest, 4 p.m.
1st place - Pontiac vs. Princeton, 5:30 p.m.
Sophomores
7th place - Marengo vs. Oak Forest, 1 p.m.
5th place - Ottawa vs. Streator, 2:30 p.m.
3rd place - Pontiac vs. L-P, 4 p.m.
1st place - Dunlap vs. Princeton, 5:30 p.m.
ROUTE 17 THANKSGIVING CLASSIC
WOODLAND POOL: 1. Ridgeview 2-1, 2. St. Bede 2-1, 3. Flanagan-Cornell 2-1, 4. Woodland 0-3
DWIGHT POOL: 1. Momence 2-1, 2. Dwight 2-1, 2. Earlville 2-1, 4. Grant Park 0-3
Monday, Nov. 21
At Woodland - St. Bede 55, Woodland 38; Flanagan-Cornell 57, Ridgeview 43
At Dwight - Dwight 65, Earlville 53; Momence 54, Grant Park 43
Tuesday, Nov. 22
At Woodland - St. Bede 59, Flanagan-Cornell 49; Ridgeview 47, Woodland 39
At Dwight - Earlville 55, Momence 46; Dwight 66, Grant Park 45
Wednesday, Nov. 23
At Woodland - Ridgeview 57, St. Bede 33; Flanagan-Cornell 51, Woodland 44
At Dwight - Grant Park 55, Earlville 49; Momence 62, Dwight 30
Saturday, Nov. 26 at Dwight
At Dwight - 7th place, Woodland vs. Grant Park, 2 p.m.; 5th place - Flanagan-Cornell vs. Earlville, 3:30 p.m. 3rd place - St. Bede vs. Dwight, 5 p.m.; championship, Ridgeview vs. Momence, 6:30 p.m.
SENECA THANKSGIVING TOURNAMENT
POOL A: 1. Seneca 3-0, 2. Hall 2-1, 3. Mendota 2-1, 4. Somonauk 0-3
POOL B: 1. Newark 3-0, 2. Serena 2-1, 3. Herscher 1-2, 4. St. Anne 0-3
Monday, Nov. 21
Newark 51, Serena 48
Herscher 53, St. Anne 45
Tuesday, Nov. 22
Hall 52, Mendota 46
Seneca 88, Somonauk 43
Wednesday, Nov. 23
Newark 62, Herscher 32
Serena 66, St. Anne 38
Mendota 66, Somonauk 65
Seneca 73, Hall 44
Friday, Nov. 25
Newark 64, St. Anne 42
Serena 63, Herscher 31
Hall 70, Somonauk 57
Seneca 70, Mendota 42
Saturday, Nov. 26
7th place - St. Anne vs Somonauk, 1 p.m.
5th place - Herscher vs Mendota, 2:30 p.m.
3rd place - Serena vs Hall, 4 p.m.
Championship - Newark vs Seneca, 5:30 p.m.
WALLY KELLER INVITE AT WETHERSFIELD
STANDINGS: Putnam County 3-1, Elmwood 3-1, Bureau Valley 2-2, Stark County 2-2, Wethersfield 2-2, Annawan 0-4
Monday, Nov. 21
Bureau Valley 56, Annawan 49
Putnam County 58, Elmwood 38
Stark County 45, Wethersfield 39
Tuesday, Nov. 22
Stark County 52, Annawan 47
Elmwood 66, Bureau Valley 56
Wethersfield 51, Putnam County 47
Wednesday, Nov. 23
Putnam County 60, Stark County 37
Elmwood 50, Annawan 42
Wethersfield 55, Bureau Valley 52
Friday, Nov. 25
Bureau Valley 67, Stark County 62 (OT)
Putnam County 70, Annawan 48
Elmwood 50, Wethersfield 48
Saturday, Nov. 26
Bureau Valley vs. Putnam County, 4 p.m.
Stark County vs. Elmwood, 5:30 p.m.
Wethersfield vs. vs. Annawan, 7 p.m.
Sophomores: 5th place - 9 a.m. 3rd place - 10:30 a.m. 1st place - noon.