CLASS 2A
SECTIONAL 1
Wed., Jun. 9
(3) Winnebago 5, (4) Rock Fall 4
(1) Richmond-Burton 15, (2) Stillman Valley 9
Fri., Jun. 11
Finals: (3) Winnebago vs. (1) Richmond-Burton
Regional C
Wed., Jun. 2
Game 1: (8) Mendota 16, (9) Oregon 9
Fri., Jun. 4
Game 2: (1) Princeton 15, (8) Mendota 0 (4 inn.)
Game 3: (4) Rock Falls 10, (5) Port Byron Riverdale 6
Mon., Jun. 7
Finals: (4) Rock Fall 8, (1) Princeton 3
Regional D
Wed., Jun. 2
Game 1: (7) Bureau Valley 10, (10) Savanna West Carroll 0 (5 inn.)
Fri., Jun. 4
Game 2: (2) Stillman Valley 11, (7) Bureau Valley 11
Game 3: (3) Byron 7, (6) Erie-Prophetstown 6
Mon., Jun. 7
Finals: (2) Stillman Valley 8, (3) Byron 3
SECTIONAL 3
Wed., June 9
(5) Ottawa Marquette (15-2) 13, Chicago Christian 3
(3) Coal City 10, (1) Manteno 9
Friday, June 11
Finals: (5) Ottawa Marquette (16-2) at (3) Coal City
Regional C
Wed., Jun. 2
Game 1: (8) Herscher 5, (9) Fairbury Prairie Central 4
Fri., Jun. 4
Game 2: (1) Spring Valley Hall 7, (8) Herscher 0
Game 3: (5) Ottawa Marquette 4, (4) Seneca 1
Mon., Jun. 7
Championship: (5) Ottawa Marquette 16, (1) Spring Valley Hall 10
SECTIONAL 4
Wed., Jun. 9
Game 1: (1) Normal U-High 3, (2) Macomb 2
Game 2: (2) Eureka 5, (1) Knoxville 3
Fri., Jun. 11
Finals at 4:30 pm: (1) Normal U-High at (2) Eureka
Regional A
Wed., Jun. 2
Game 1: Rockridge 3, Mercer County 2
Fri., Jun. 4
Game 2: (1) Knoxville 5, (8) Rockridge 0
Game 3: (4) Bushnell-Prairie City 5, (5) Hamilton 4
Mon., Jun. 7
Finals: (1) Knoxville 10, (4) Bushnell-Prairie City 0
Regional B
Wed., Jun. 2
Game 1: Orion 7, Monmouth-Roseville 0
Fri., Jun. 4
Game 2: Macomb 13, Orion 3
Game 3: (3) Sherrard 6, (6) Illini West 5
Mon., Jun. 7
Finals: (2) Macomb 16, (3) Sherrard 3
CLASS 1A
ROCKFORD SUPER-SECTIONAL
Mon., Jun. 14
2) Sterling Newman (16-8) vs. Sectional 2 winner, 4 p.m.
SECTIONAL 1
Wed., Jun. 9
Game 1: (2) Freeport Aquin 8, (4) Lanark Eastland 2
Game 2: (2) Sterling Newman 12, (1) Warren 3
Fri., Jun. 11
Finals: (2) Sterling Newman 7, (2) Freeport Aquin 4
Regional D
Wed., Jun. 2
Game 1: Morrison 8, Kirkland Hiawatha 3
Fri., Jun. 4
Game 2: (2) Sterling Newman 6, (10) Morrison 1
Game 3: (3) Fulton 13, (6) Amboy 3
Mon., Jun. 7
Finals: (2) Sterling Newman 3, (3) Fulton 2
SECTIONAL 2
Wed., Jun. 9
Game 1: (4) Grant Park (3) 10, (3) St. Bede 4
Game 2 at 4:30 pm: (2) Winnetka North Shore Country Day at
Fri., Jun. 11
Finals: (4) Grant Park vs. (1) Newark
Regional A
Wed., Jun. 2
Game 1: Earlville 7, Hinckley-Big Rock 2
Fri., Jun. 4
Game 2: (1) Newark def. (9) Earlville
Game 3: (5) Serena 7, (4) Indian Creek 5
Mon., Jun. 7
Game 4: (1) Newark 16, (5) Serena 1
Regional B
Wed., Jun. 2
Game 1: Elgin Academy 5, Leland 4
Fri., Jun. 4
Game 2: (2) Yorkville Christian 20, (7) Elgin Academy 1
Game 3: (3) St. Bede 9, (6) Somonauk 6
Mon., Jun. 7
Finals: (3) St. Bede 17, (2) Yorkville Christian 11
NORMAL SUPER-SECTIONAL
Mon., Jun. 14
(4) Annawan-Wethersfield (13-7) vs. Mt. Pulaski, 4 pm
SECTIONAL 3
Wed., Jun. 9
Game 1: (4) Annawan-Wethersfield 4, (3) Delavan 3
Game 2: (4) Illini Bluffs 2, (2) Williamsfield 1
Fri., June 11
Finals: (4) Annawan-Wethersfield 8, (4) Illini Bluffs 2
Regional C
Wed., Jun. 2
Game 1: Princeville 5, Stark County 4
Fri., Jun. 4
Game 2: Putnam County 14, Princeville 1
Game 3: (4) Annawan-Wethersfield 9, (5) Woodhull 6
Mon., Jun. 7
Finals: (4) Annawan-Wethersfield 2, (1) Putnam County 0